Autobus GMC odfotil na Kube náš fanúšik Rey Pedre

Facebooková stránka našej spoločnosti má fanúšikov naprieč všetkými kontinentmi sveta. Jedným z nich je aj Rey Pedre z Kuby.

Málokto sa na Slovensku môže popýšiť tak skvelou fanúšikovskou základňou z celého sveta, ako my (a vôbec pritom netrpíme samochválou 😉). Je niečo úžasné, ak sa vám niekto ozve z Brazílie, Japonska, Fínska, Austrálie či Egypta. A ešte viac poteší, ak niekto pošle exkluívne fotografie autobusov z miesta, kde žije. 1,6% z takmer 13 000 sledovateľov nášho FB profilu pochádza z Kuby. Patrí k nim aj Rey Pedre.

Kubánec so Škodovkou

Rey na Kube žije, narodil sa v meste Varadero. Už dávnejšie sa zaujímal o Československo, navštívil Prahu a po rozdelení našej krajiny zostal „fanúšikom“ obidvoch nových štátov. Nás zaujalo jeho auto. Vidieť značku Škoda na Kube nie je problém – dokonca by sme možno poznamenali, že vidieť na Slovensku tak zachovalé auto, ako má Rey je naozaj vzácnosť. Čo poviete?

Každopádne sme boli radi, keď sa nám Rey ozval a tiež za to, že nám prisľúbil, že ak bude príležitosť, odfotí nám nejaké zaujímavé autobusy priamo na svojom rodnom ostrove. Stalo sa.

GMC

V blízkosti najkrajšej kubánskej pláže Varadero objavil Rey takýto unikát.

Vozidlo značky GMC bolo vyrobené v roku 1943. Keďže o 16 rokov neskôr vďaka Castrovej revolúcii prerušili USA s týmto ostrovom akékoľvek styky a Kuba sa vydala na cestu socializmu, naučili sa tamojší mechanici doslova zázračne opravovať všetky mechanizmy tak, aby ich životnosť bola naozaj extrémne dlhá. Preto sa aj dnes môžete v bežnej prevádzke stretnúť s automobilmi, ktoré už nikde na svete neuvidíte a tiež s autobusmi, ktoré dodnes jazdia a medzi ktoré patrí aj tento model.

V pozadí Rayova Škodovečka 🙂


Rey, ešte raz ďakujeme za fotky.
©️ Rey Pedre

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest