Od 6. 6. 2020 je CYKLOBUS späť!

Bezpečnostné opatrenia v ostatných mesiacoch zasiahli do našich každodenných životov. Ovplyvnili našu prácu, našu rodinu a v neposlednom rade aj to, ako trávime svoj voľný čas. Pre outdoorových nadšencov vyžadovalo obrovskú dávku sebazaprenia striktné dodržiavanie nariadení vlády. Postupné uvoľňovanie obmedzení prinieslo so sebou sprvu len malé svetielko nádeje, ktoré dnes prerástlo do skvelej správy: Cyklobus sa vracia! Rovnako ako minulú sezónu vás zavezie do obľúbených destinácií v okolí Banskej Bystrice. Či už s bicyklom, alebo bez. Podstatné je, že ohnivko prepojenia človeka s prírodou sa opäť spojí. Projekt banskobystrického cyklobusu sa teší veľkej obľube od samého začiatku. Cyklistom pomáha spoznávať aj inak náročnejšie či ťažšie prístupné, ale o to krajšie cyklotrasy.

Odborníci sa zhodujú, že pohyb na čerstvom vzduchu má svoj význam – napomáha ozdraveniu, tvorbe vitamínu D, zvyšuje vitalitu, znižuje stres a celkovo podporuje imunitu, ktorá je v týchto dňoch viac než potrebná. Cyklobus bude od 6.6. až do 27.9.2020 premávať k dnes už klasickým cieľovým staniciam – Malý Šturec, Donovaly, Šachtičky, Tajov, Hrochoť – Kyslinky a spoľahlivo dovezie všetkých záujemcov o pobyt v prírode k vybraným cieľom v sobotu, nedeľu a počas sviatkov. Službu zabezpečuje Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s.

Cyklobus premávajúci v okolí Banskej Bystrice môže počas jednej jazdy prepraviť až 45 cyklistov s bicyklami. V prípade veľkého záujmu a výraznejšieho prekročenia kapacity bežného spoja bude k dispozícii aj posilový autobus.

Z histórie

 Projekt banskobystrického cyklobusu bol slávnostne uvedený do prevádzky 23. Júna 2012, na základe spoločnej dohody medzi Mestom Banská Bystrica a Banskobystrickým samosprávnym krajom. Okamžite sa stal medzi cyklistami doslova hitom a preto pôvodný malý mikrobus s kapacitou 19 miest na sedenie, musel byť po pár týždňoch jeho prevádzky nahradený klasickým autobusom s kapacitou 45 miest na sedenie a prívesným vozíkom pre 40 bicyklov. Už počas prvej sezóny cyklobus odviezol takmer 3000 cestujúcich. Od roku 2014 jeho prevádzku zabezpečuje Mesto Banská Bystrica v spolupráci so Slovenskou autobusovou dopravou Zvolen, a. s.

Aj napriek tomu, že tohoročná cyklobusová sezóna začína s miernym oneskorením, pevne veríme, že bude pre vás tou pravou prírodnou „injekciou“, ktorá vám nielen pomôže vyčistiť myšlienky, ale zároveň tiež pohladí srdce a blahodarne zapôsobí na vaše zmysly. Nezabúdajme: Pobyt v prírode je veľmi prospešný z hľadiska vdychovania čistého vzduchu, udržiavania telesnej a psychickej kondície a tým aj zlepšovaní imunitného systému. Poďme na to!

Cestovný poriadok a cenník nájdete tiež TU.

Od 6. 6. 2020 je CYKLOBUS späť!

Zdieľať tento článok

Pin It on Pinterest