Najkrajšiu autobusovú zastávku máme vo Zvolene

Už rok stojí na Podborovej autobusová zastávka „s dušou prírody“ , na ktorej obnovu nemalou sumou prispela aj Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s.

Sme hrdí na to, že aj po roku kraľuje slovenským autobusovým zastávkam. O vizuálnu identitu sa postaral nitriansky umelec vystupujúci pod prezývkou Aero 310 a na obnovu prispelo tiež Mesto Zvolen. Projekt sa realizoval pod záštitou Podborovského Spolku, o. z.

Čo na ňu vravia tí, ktorí stáli pri samotnom vzniku tohto nápadu?

✳️ Podborovský spolok: Myšlienka obnovy zástavky vznikla pred viac ako dvoma rokmi, kedy nás, ako občianske združenie oslovil Jozef Spodniak alias Panika71 s návrhom od Ľuda Kmeťa alias AERO 310 z Nitry, a žiadosťou o pomoc pri obnove zástavky na Podborovej. Projekt nás zaujal svojou jedinečnosťou a šli sme do toho. Oslovili sme potencionálnych partnerov Mesto Zvolen a SAD Zvolen, ktorých reakcie boli od prvého momentu veľmi pozitívne a realizácii boli od začiatku naklonení. Na základe našej žiadosti schválili finančnú podporu a po administratívnych doladeniach už realizácii nič nestálo v ceste. Podborovský spolok prispel k realizácii administratívne, logistikou a technickým vybavením. Výsledkom je priestor, ktorý svojim vzhľadom púta pozornosť, a vyvoláva pozitívne emócie a reakcie. Sme radi, že sa nám spoločne niečo pekné na Podborovej podarilo realizovať. Dúfame, že projektov na skrášlenie verejného priestoru bude pribúdať nie len u nás na Podborovej ale aj v celom Zvolene.

✳️ Vladimír Ľupták, zástupca primátorky mesta Zvolen: Objekt bol roky v devastovanom stave a bez záujmu ľudí čím priťahoval vandalov, ktorí toto miesto ničení tohto miesta. Vďaka revitalizácií  sa tak vyhlo ďalšiemu negatívnemu vplyvu do budúcnosti na tento objekt a  zároveň vzniklo kultúrne a zaujímavé miesto pre obyvateľov a návštevníkov Podborovej, Projekt rekonštrukcie zastávky MHD na plnohodnotné umelecké dielo na sídlisku Podborová vo Zvolene priniesol aj ďalší benefit. Zvolenčania sa môžu tešiť z jednej z najkrajších zastávok na celom Slovensku.

🖌🖌🖌 Okrem vyčistenia vnútorného priestoru zahŕňala rekonštrukcia aj kompletnú výmenu stien zastávky a ich vymaľovanie. Autorom návrhu maľby je nitriansky výtvarník Aero310 a na realizácii sa podieľal aj zvolenský umelec Jozef Spodniak, známy pod pseudonymom Panika71. „Zámerom bolo zastávku namaľovať, ale aj zapojiť hru svetiel. V návrhu je zakomponovaná príroda, ktorá je pre sídlisko Podborová charakteristická a hlavným motívom je sova,“ vysvetľuje umelec Panika 71. Plánovanie projektu a jeho realizácia neboli najľahšie, ale nakoniec sa ho podarilo dotiahnuť do úspešného konca. „Trvalo to vyše jeden a pol roka, kým sa rekonštrukcia mohla uskutočniť, ale verím, že to za to stálo. Zvolenčania sa môžu tešiť nie z najkrajšej zastávky vo Zvolene ale na Slovensku. Obrovská vďaka patrí Mestu Zvolen, SAD Zvolen a Podborovskému spolku bez ktorých by sa tento projekt nemohol zorganizovať,“ dodáva Jozef Spodniak.

Zobraziť na Facebooku

Pin It on Pinterest