Nové autobusové spoje v okolí Banskej Štiavnice nadchnú nielen turistov

V sobotu 18.7. 2020 nastanú v okrese Banská Štiavnica dôležité zmeny v cestovných poriadkoch pravidelnej autobusovej dopravy, ktorú zabezpečuje naša dopravná spoločnosť.

Tieto zmeny budú mať pozitívny vplyv hlavne na rozvoj turistiky v regióne, tiež na zlepšenie dostupnosti mnohých mestských častí Banskej Štiavnice a jej zaujímavého okolia.

Pribudnú nové víkendové spoje, ktoré budú prechádzať priamo cez historické centrum mesta a Banské múzeum a k vlakom či od vlakov zo železničnej stanice.

Zlepší sa dostupnosť Kolpašských tajchov, pribudne prípoj na poludňajší vlak s prejazdom cez sídlisko Drieňová.

S ohľadom na príchody a odchody vlakov budú od železničnej stanice premávať autobusy až k tajchom v oblasti Štiavnických baní a Počúvadlianskeho jazera tak, aby sa zosúladila náväznosť vlakovej a autobusovej dopravy.

Spoznajte s nami nádherné okolie Banskej Štiavnice

Mesto Banská Štiavnica bolo v minulosti známe najmä pre ťažbu striebra. Dnes je zaradené do Svetového dedičstva UNESCO a návštevníkom ponúka množstvo zaujímavých miest na výlety i relaxáciu. Štiavnické vrchy poskytujú ideálne podmienky pre turistiku. Veľmi obľúbené a navštevované sú i umelé vodné nádrže, tajchy, ktoré v letných mesiacoch ponúkajú možnosť kúpania i vodných športov.

Štiavnické tajchy sú doslova miláčikom tak domácich ako i turistov. Sú to krásne, ľuďmi vytvorené jazerá harmonicky vrastené do strmých hôr.  Najznámejším je Počúvadlianske jazero, hovorovo Počúvadlo. Patrí medzi najkrajšie a najväčšie tajchy, je obvyklým miestom výstupu na legendárne Sitno, dá sa tu kúpať aj s deťmi alebo požičať čln.

Tajchy, ako sú Počúvadlianske, Richňavské, Kolpašské, Vindšachtské a Klinger budú vďaka našim autobusom ešte bližšie k Vám.

CESTOVNÉ PORIADKY NÁJDETE V GALÉRII NA SPODNEJ ČASTI TOHTO ČLÁNKU

Foto: Kam na výlet

Nové autobusové spoje v okolí Banskej Štiavnice nadchnú nielen turistov

Fotogaléria

Zdieľať tento článok

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pin It on Pinterest